Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Zaniedbane – opieka nad chorymi na raka i zdrowie psychiczne na obszarach wiejskich Ameryki

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Moją pierwszą myślą, gdy oglądałem obrazy CT, było dość fantastyczne wyobrażenie, że guz na ekranie monitora nie może być prawdziwy. Zniszczyło nie tylko miejsce, w którym powinna znajdować się pierś, ale także całą ścianę klatki piersiowej. Odległe nasiona rozprzestrzeniły się również na wątrobę i kości, ale te stosunkowo małe przerzuty córki były karłowate przez ich masywnego progenitora. Mój umysł nie mógł pogodzić się z tym, że guz tak duży mógłby istnieć bez zabicia jego gospodarza. Potem zastanawiałem się, jak to się stało. W jakiś sposób żyjąca, oddychająca kobieta nosiła ten guz – przez wiele miesięcy, jeśli nie lat, sądząc po rozmiarze. Wszystko bez opieki medycznej aż do teraz, według mojego kolegi, który wezwał mnie do konsultacji. Nawet w Stanach Zjednoczonych taka prezentacja jest dość powszechnym zjawiskiem, że każdy pierwszoroczniak onkologii może powiedzieć ci o jej nazwie: zaniedbany rak piersi , co oznacza, że kobieta zaniedbała podjęcia odpowiednich działań w celu leczenia raka . Czynniki, które przyczyniają się do takich sytuacji, są złożone i słabo zrozumiałe i zastanawiałem się w tym przypadku, tak jak w poprzednich przypadkach, co mogło leżeć u podstaw takiego zaniedbania.
W chwili, gdy przeszedłem przez drzwi pacjenta, wiedziałem: presja wywierana na nacisk i styczne skojarzenia zaburzeń dwubiegunowych uderzają we mnie potężną siłą. Jej procesy myślowe były jak orkiestra bez dyrygenta, wszyscy muzycy próbowali się nawzajem prześcignąć. Ale wśród kakofonii można było od czasu do czasu dostrzec melodie, jeśli nie próbowano wyciszyć hałasu, ale zamiast tego trzymały się bardzo cicho i słuchały uważnie.
Jedna z tych melodii była mi znana: początkowo pacjentka nie wierzyła, że może to być rak, chociaż przyznała się do takiej możliwości. Miała plan użycia różnych alternatywnych metod leczenia i do ewentualnego wykonania biopsji, gdyby nie zadziałały; pomyślała, że to, że terapia nie działa, oznacza, że musi to być infekcja.
Druga melodia opowiedziała historię terroru, jakiego doświadczyła jako bardzo małe dziecko, świadkiem leczenia nowotworu i jego skutków, w tym utraty włosów. Obawiała się, że zostaną na nią nałożone podobne zabiegi. Jej wygląd był dla niej ważny. Zauważyłem, że pomimo pobytu w szpitalu, poświęciła czas na zastosowanie makijażu. Miała na sobie jaskrawoczerwoną szminkę, ale kolor rozlał się na brzegach jej ust, jakby dziecko zabarwiło się poza liniami. Później uświadomiłem sobie, że musiała go zastosować do swojej niedominującej lewej ręki – straciła funkcję prawej ręki, ponieważ guz zniszczył splot ramienny.
Powiedziałem pacjentce i jej rodzinie o białku HER2 i terapii celowanych, które nie spowodowały utraty włosów. Miałem nadzieję, że zaoferujemy jej trochę palliacji. Pierwszy cykl przebiegał gładko, a ona była wylewna w swojej wdzięczności. Ale niedługo po tym, jak wróciła do domu, zaczęły się telefony od jej rodziny. Nie pozwoliła wejść do domowej przychodni pielęgniarskiej. Nie brała lekarstw ani nie pozwalała nikomu zmieniać opatrunków. Zrozpaczony, gdy odmówiła powrotu do kliniki na kolejne cykle leczenia.
Jej rodzina miała własny powód do dzielenia się, opisując kochającą matkę i żywotnego członka społeczności
[hasła pokrewne: medicus turek, mytnik tarnów, letrox 50 cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaniedbane – opieka nad chorymi na raka i zdrowie psychiczne na obszarach wiejskich Ameryki”

 1. Oskar Says:

  Article marked with the noticed of: sklep z odżywkami warszawa[...]

 2. Sofa King Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 3. Natalia Says:

  Article marked with the noticed of: dentysta gliwice[...]

 4. Snake Eyes Says:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

Powiązane tematy z artykułem: letrox 50 cena medicus turek mytnik tarnów