Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Zaniedbane – opieka nad chorymi na raka i zdrowie psychiczne na obszarach wiejskich Ameryki cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Ale wyobrażałem sobie pacjenta przychodzącego do mnie w fikcyjnej przeszłości na wcześniejszym etapie choroby. Bez leczenia jej choroby psychicznej byłaby bardzo mało prawdopodobne, by zgodziła się na taką terapię, nie mówiąc już o jej zakończeniu. Mógłaby poddać się zabiegowi operacyjnemu, gdyby przedstawiła się, gdy rak był na operacyjnym etapie, ale też mogła nie zgodzić się na to. Bez względu na to, że bez pełnego leczenia adjuwantowego dla nowotworu z dodatnim względem HER2 dodatnim pod względem HER2, w ciągu miesięcy po latach nieuchronnie wystąpiłaby choroba przerzutowa. Zamiast tego, znalazłem się delikatnie odpowiadając: To samo. Myślę, że to by było to samo.
Rodzina kiwnęła porozumiewawczo, mówiąc, że tak też myślą – że w końcu rak był tylko najsmutniejszym końcowym rozdziałem niszczącej historii nieleczonej choroby psychicznej, prawdziwego zaniedbania.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Onkologii Społecznej Hematologii, Rycerskiego Instytutu Raka, Oregon Health and Science University, Portland, i Columbia Memorial Hospital-Oregon Health and Science University Cancer Care Center, Astoria – oba w Oregonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Friedman LC, Kalidas M, Elledge R i in. Medyczne i psychospołeczne predyktory opóźnienia w poszukiwaniu konsultacji lekarskich na temat objawów piersi u kobiet w sektorze publicznym. J Behav Med 2006; 29: 327-334
Crossref Web of Science Medline
2. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Administracja Zasobami i Usługami Zdrowotnymi. Pracownicy służby zdrowia w 2016 r., Obszary niedoboru pracowników służby zdrowia (http://www.hrsa.gov/shortage).

3. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Administracja Zasobami i Usługami Zdrowotnymi. Health healthforce 2016, narzędzie do porównywania zasobów zdrowotnych (http://ahrf.hrsa.gov/arfdashboard/HRCT.aspx).

4. Stevenson B. Just Mercy: historia sprawiedliwości i odkupienia. Nowy Jork: Spiegel i Grau, 2014.

Zamknij odniesienia
[przypisy: usg brzucha kraków, skierowania nfz i kolejka, cytologia płynna ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cytologia płynna skierowania nfz i kolejka usg brzucha kraków