Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Zaniedbane – opieka nad chorymi na raka i zdrowie psychiczne na obszarach wiejskich Ameryki ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jej dorosłe dzieci wychowywały teraz własne małe dzieci. Dopiero w ostatnich latach zaczęli obserwować niezwykłe zachowania. W końcu, z miłości i troski, kazali jej bezwiednie poświęcić się ocenie psychiatrycznej. Czuła się zdradzona przez swoją rodzinę i nadal odczuwali okropne poczucie winy z powodu tej decyzji. Czytała obszernie o prawach pacjentów, aby nigdy nie była hospitalizowana wbrew jej woli. Rodzina była w związku z tym zgodna, że nie będą starali się zmusić żadnego rodzaju do leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej, nawet jeśli wyraźnie zauważą, że wpłynęło to negatywnie na zdolność jej lekarzy do leczenia raka. Podziwiałem miłość rodziny i wsparcie matki, ale byłem sfrustrowany i martwiłem się, że podjęli decyzję, która ograniczyła leczenie raka – leczenie, które, choć nie leczące, może zmniejszyć jej cierpienie i przedłużyć sensowne życie. Miała tylko 50 lat.
W dalszym ciągu odmawiała przyjęcia do domu jakiejkolwiek opieki zdrowotnej lub hospicjum. Przepisałam leki na komfort, ale rzadko pozwalała rodzinie na ich podawanie. Gdy wyczerpana rodzina nie mogła sobie z tym poradzić, z desperacji przywieźli ją do szpitala. Kiedy poszłam się z nią zobaczyć, spała wygodnie, przyjmując w końcu leki przeciwbólowe. Czułem się nieswojo z uścisków, które dała mi rodzina. Zmarła spokojnie dwa dni później.
Jej śmierć pozostawiła we mnie poczucie głębokiej porażki. Jakie dobre były terapie celowane, kiedy współistniejąca choroba psychiczna uniemożliwiła im ich przyjęcie. I nie mogłem złagodzić jej cierpienia aż do ostatnich dni życia. Onkolodzy nie tylko przepisują chemioterapię – duża część naszej praktyki polega na opiece nad ludźmi pod koniec życia. Nie mogłem zapewnić tej opieki, ponieważ brakowało mi narzędzi i szkoleń, aby pokonać barierę choroby psychicznej.
Społeczność, w której ćwiczę, odzwierciedla niedostatek innych wiejskich ośrodków w Stanach Zjednoczonych (i na całym świecie) w zakresie niedoboru psychiatrycznych placówek opieki zdrowotnej. Około 4000 niedoborów profesjonalnego zdrowia psychicznego zostało niedawno zidentyfikowanych w Stanach Zjednoczonych, zdefiniowanych jako mające mniej niż psychiatrę na 30 000 osób.2 Kiedy przeprowadziłem przeszukiwanie mojego własnego okręgu (Clatsop County, Oregon) na stronie internetowej administracji zasobami i usługami służby zdrowia , stół pokazał mi to, co już wiedziałem: mamy 0 psychiatrów na 100 000 osób. Przypomniałem sobie fragment z książki Bryana Stevensona Just Mercy, w którym porównuje on oczekiwania ludzi do przezwyciężenia problemów zdrowia psychicznego bez zapewnienia zasobów do mówienia ludziom, którzy nie mają nóg że jeśli nie mogą wspiąć się po schodach, są leniwi
Zanim zmarła moja pacjentka, jej rodzina powiedziała mi, że nie dowiedzieli się o guzie w piersi, dopóki pewnego dnia nie spytali o dziwną wypukłość pod jej koszulą. Nie zdawali sobie sprawy, jak zaawansowana jest jej choroba, aż do dnia, kiedy po raz pierwszy spotkałem ją w szpitalu. Zapytali mnie, jaki byłby wynik, gdyby nie ukryła ich przed nimi i wcześniej szukała opieki.
Kusiło mnie, aby odpowiedzieć na to pytanie w sposób akademicki, mówiąc im o wskaźnikach powodzenia najnowszych schematów skojarzenia czterech leków, określając typowy przebieg chemioterapii neoadiuwantowej, chirurgii, radioterapii uzupełniającej i rok terapii uzupełniającej trastuzumabem
[hasła pokrewne: medicus turek, zwężenie odźwiernika, multimed bieruń ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaniedbane – opieka nad chorymi na raka i zdrowie psychiczne na obszarach wiejskich Ameryki ad”

 1. Bianka Says:

  Article marked with the noticed of: boli ząb[...]

 2. Disco Thunder Says:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 3. Cujo Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu spa dla dwojga[...]

 4. Mikołaj Says:

  W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy

Powiązane tematy z artykułem: medicus turek multimed bieruń zwężenie odźwiernika