Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Zakończenie epidemii opioidów – wezwanie do działania

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

24 sierpnia 2016 r. Wysłałem list i kartę kieszonkową (patrz rysunek) do 2,3 miliona lekarzy, pielęgniarek, dentystów i innych klinicystów, prosząc ich o pomoc w zaostrzeniu epidemii opioidów w Ameryce. Po raz pierwszy w 145-letniej historii Biura Chirurgów Generalnych taki list został wydany specjalnie dla personelu medycznego wzywającego ich do działania. Karta listowa i kieszonkowa są częścią większej kampanii – Turn The Tide Rx – obejmującej również internetowe zobowiązanie dla klinicystów, zasobów edukacyjnych oraz zaproszenie do dzielenia się doświadczeniami z kolegami na temat sposobów radzenia sobie z zaburzeniami związanymi z używaniem opiatów, powszechnie zwanych nałóg. Kampania jest także prekursorem pierwszego raportu Generalnego Chirurga na temat alkoholu, narkotyków i zdrowia, który ukaże się 17 listopada 2016 r.
Wybrałem podjęcie tych działań ze względu na skalę i trajektorię epidemii opioidów. Roczna liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem, które obejmują receptę i nielegalne opioidy, wzrosła prawie czterokrotnie od 2000 r., A wzrost ten jest podobny do wzrostu liczby przepisywanych środków przeciwbólowych opartych na opioidach.1,2 Ponadto ponad 2 miliony osób w Stanach Zjednoczonych jest uzależnionych do opioidów na receptę i ponad 12 milionów zgłasza nadużywanie tych leków w 2015 r.3. Uzależnienie od opioidów na receptę i nadużywanie przyczyniają się również do odrodzenia używania heroiny i rozprzestrzeniania się wirusa HIV i zapalenia wątroby typu C.4
Kiedy odwiedzałem społeczności w całym kraju w ramach naszej trasy Turn The Tide Rx, usłyszałem łamiące serce historie stojące za tymi statystykami. W Oklahoma City matka i ojciec podzielili się tragicznym doświadczeniem ze swoim synem, całkowicie amerykańskim sportowcem, którego śmiertelna choroba zaczęła się od recepty otrzymanej po urazach sportowych. W Napasakach, odległej wiosce rybackiej na Alasce, liczącej mniej niż 500 osób, mieszkańcy rozpaczali, że ich klinika była wielokrotnie łamana przez osoby poszukujące opioidów na receptę. W Knoxville ludzie w każdym wieku powiedzieli mi, że nie mogą przyznać się, że mają zaburzenie polegające na stosowaniu opioidów z obawy, że zostaną zwolnieni ze swojej pracy lub skazani przez swoich przyjaciół, sąsiadów, a nawet ich lekarzy. W każdym miejscu, które odwiedziłem, widziałem złożoność przyczyn epidemii, która przekracza granice statusu ekonomicznego, rasy i poziomu wykształcenia.
Ale spotkałem się także z wieloma powodami, dla których miałem nadzieję. Widziałem z pierwszej ręki, że po uzyskaniu dostępu do leczenia opartego na dowodach ludzie mogą odzyskać i odbudować swoje życie. Obecnie szacujemy jednak, że ponad milion osób potrzebujących leczenia nie ma dostępu do niego5. Zobaczyłem również, jak umieszczanie naloksonu w postaci antagonisty opioidów w rękach osób ratujących życie ratuje życie. Policjanci, których poznałem w Seattle, zaczęli nosić nalokson wiosną 2016 roku i uratowali 10 osób w ciągu kilku miesięcy. Opisali to jako jedne z najbardziej satysfakcjonujących prac, jakie wykonali. I miło mi było spotkać klinicystów z całego kraju, którzy podejmują kroki w celu ograniczenia niepotrzebnych recept na opiaty za pomocą programów monitorowania leków na receptę i rozpoczęcia programów edukacyjnych dla swoich rówieśników.
Administracja Obamy odegrała ważną rolę w rozwiązaniu problemu epidemii opiatów
[podobne: strzykawka żaneta, vertigo gogolin, medicus turek ]

Tags: , ,

No Responses to “Zakończenie epidemii opioidów – wezwanie do działania”

  1. Maja Says:

    Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

  2. Drugstore Cowboy Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: nefrolog[...]

  3. Dark Horse Says:

    pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

Powiązane tematy z artykułem: medicus turek strzykawka żaneta vertigo gogolin