Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Świadomość tego, czego nie wiemy – poprawa utrzymania certyfikacji

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę swoim pacjentom, większość lekarzy poświęca wiele wysiłku, aby pozostać na bieżąco z rozwojem swojej dziedziny. Jednak nadążanie za szybką ewolucją wiedzy i zmianami w oczekiwaniach pacjentów i standardach opieki może stanowić wyzwanie. Zasoby elektroniczne dostępne w punkcie opieki mogą pomóc lekarzom uzyskać dostęp do najnowszych informacji, ale z uwagi na presję czasową takie narzędzia nie zawsze są wykorzystywane. Jednak aktualna wiedza kliniczna pozostaje podstawą opieki o wysokiej jakości. W jaki sposób lekarze wiedzą, czy udało im się nadążyć za zmieniającą się wiedzą podstawową. Mocne dowody sugerują, że nikt z nas nie jest dobry w poznaniu tego, czego nie wiemy. Wyniki osiągnięć w zakresie środków jakości dostarczają pewnych informacji zwrotnych na temat praktyki, ale środki te nie zawsze są odpowiednie, szczególnie dla specjalistów, i odzwierciedlają ogólny zespół wydajność, a nie umiejętności poszczególnych lekarzy. Kompleksowa niezależna ocena dostarcza krytycznych wskazówek dla – i dowodów – pozostawania aktualnym. Utrzymanie certyfikacji (MOC) odgrywa kluczową rolę we wspieraniu tej ważnej odpowiedzialności zawodowej.
Certyfikacja zarządu w istotny sposób różni się od licencjonowania medycznego. Zarządzane przez rządy stanowe, licencje są dość szerokie: państwa pozwalają licencjonowanym lekarzom praktykować bez ograniczeń, bez względu na to, czy podają chemioterapię, zastępują zastawki serca czy dostarczają dzieci. Jest to zawód, który stworzył i zastosował wyższe standardy dla lekarzy, którzy twierdzą, że posiadają specjalistyczną wiedzę. Państwa nie regulują roszczeń o specjalistyczną wiedzę, dlatego polegamy na certyfikacji na pokładzie, aby zweryfikować, czy lekarz odbył specjalistyczne szkolenie oraz osiągnął i utrzymał wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Lekarze szeroko przyjęli tę referencję: 79,1% wszystkich licencjonowanych lekarzy w Stanach Zjednoczonych posiada certyfikat organizacji American Board of Medical Specialties (ABMS) 2.
Pomimo twierdzeń krytyków przeciwnych, uważamy, że dowody są przekonujące, aczkolwiek niekompletne, że niektóre wyniki są lepsze dla pacjentów leczonych przez certyfikowanych lekarzy. Opublikowane dane pokazują, na przykład, że ryzyko śmierci i awaryjnego pomostowania aortalno-wieńcowego jest mniejsze, gdy pacjenci poddawani przezskórnej interwencji wieńcowej leczeni są kardiologami kardiologicznymi certyfikowanymi przez zarząd, a koszt opieki dla beneficjentów Medicare jest 2,5% niższy wśród lekarzy którzy byli zobowiązani do wypełnienia MOC niż wśród tych, którzy nie byli.3 Ponieważ ogromna większość lekarzy posiada certyfikat zarządu, certyfikacja może być łatwo uznana za pewnik. Ale w świecie internetowym, gdzie każdy może stać się na przykład ordynowanym ministrem online, wiarygodne poświadczenia oparte na solidnych standardach stały się jeszcze cenniejsze.
Założona w 1970 r. Amerykańska Rada Medycyny Rodzinnej stała się pierwszą płytą, która wydawała wyłącznie ograniczone czasowo certyfikaty. Do tego czasu powszechnie uznano, że świadectwo wydawane po zakończeniu szkolenia oznacza mniej, ponieważ lekarze postępują w swoich karierach. Inne płyty ostatecznie przeszły na czasową certyfikację
[więcej w: endometrioza w bliźnie po cesarce operacja, usg brzucha kraków, medycyna estetyczna ursynów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza w bliźnie po cesarce operacja medycyna estetyczna ursynów usg brzucha kraków