Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Świadomość tego, czego nie wiemy – poprawa utrzymania certyfikacji cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Opracowujemy serię częstszych, mniej uciążliwych metod oceny, koncentrujących się na identyfikowaniu luk w wiedzy, z eskalacją konsekwencji dla niezadowalającej wydajności w czasie. Będziemy również badać partnerstwa ze specjalistycznymi stowarzyszeniami, z których wiele ma już programy zaprojektowane, aby pomóc lekarzom w zintegrowaniu oceny i uczenia się z ich napiętym harmonogramem. Proces ten będzie polegał na określeniu oczekiwań dotyczących trwających programów edukacyjnych z wbudowaną oceną, które mogą służyć jako alternatywne ścieżki utrzymania. Niezależnie od ostatecznego wyniku, pozostajemy zobowiązani do zapewnienia, że poświadczenie ABIM jest znaczące i odpowiednie oraz że pochodzi z uczciwego, przejrzystego i możliwego do obrony procesu opartego na uczestnictwie i wynikach. 10-letni egzamin pozostanie ścieżką do ponownej certyfikacji dla lekarzy, którzy nie uczestniczą lub nie wykonują z powodzeniem tej alternatywnej ścieżki utrzymania, a także dla tych, którzy utracili certyfikat i chcą go przywrócić.
Interniści i subspecjaliści wyróżniają się codziennie dzięki swojej specjalistycznej wiedzy i zaangażowaniu w wykorzystywanie tej wiedzy w służbie swoich pacjentów. Uważamy, że ochrona rzetelności zdefiniowanej przez siebie, specyficznej dla danej dyscypliny referencji nie jest rolą rządu, systemów opieki zdrowotnej ani płatników – należy do tych z nas, którzy praktykują tę dyscyplinę, utrzymując wysoko wyspecjalizowaną wiedzę i demonstrując, że zrobiliśmy to.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 30 listopada 2016 r. I zaktualizowany 15 grudnia 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z American Board of Internal Medicine i ABIM Foundation, Philadelphia (RJB); i David Geffen School of Medicine w UCLA, Los Angeles (CHB).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Davis DA, Mazmanian PE, Fordis M, Van Harrison R, Thorpe KE, Perrier L. Dokładność samooceny lekarza w porównaniu z obserwowanymi miarami kompetencji: przegląd systematyczny. JAMA 2006; 296: 1094-1102
Crossref Web of Science Medline
2. Young A, Chaudhry HJ, Pei X, Halbesleben K, Polk DH, Dugan M. Spis lekarzy czynnie licencjonowanych w Stanach Zjednoczonych, 2014. J Med Regul 2015, 101: 8-23

3. American Board of Internal Medicine. Bibliografia seminalna (http://www.abim.org/about/research/seminal-bibliography.aspx).

4. Relman AS. Recertyfikacja: czy wycofamy się. N Engl J Med 1979; 301: 778-779
Full Text Web of Science Medline
5. Baron RJ. Profesjonalna samoregulacja w zmieniającym się świecie: stare problemy wymagają nowych podejść. JAMA 2015; 313: 1807-1808
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: skierowania nfz i kolejka, medycyna estetyczna ursynów, opinie na temat leku contix ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna ursynów opinie na temat leku contix skierowania nfz i kolejka