Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Świadomość tego, czego nie wiemy – poprawa utrzymania certyfikacji ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Amerykańska Rada Medycyny Wewnętrznej (ABIM) zaprzestała wydawania dożywotnich certyfikatów w 1990 roku. Zarządy, które nigdy nie wydały certyfikatów dożywotniego użytku, miały gładszą ścieżkę do ograniczonej czasowo ciągłej certyfikacji, ponieważ nigdy nie posiadały dożywotnich certyfikatów. Przez lata trwała debata na temat tego, w jaki sposób rady mogłyby najlepiej przejść do certyfikacji w czasie. W 1979 r. American Medical Association debatowało nad możliwością nałożenia moratorium na recertyfikację na rzecz ciągłego kształcenia medycznego (CME). Arnold Relman, redaktor naczelny czasopisma w tym czasie, napisał w artykule redakcyjnym: Ci, którzy uważają, że obowiązkowa CME jest lepszym sposobem na zapewnienie utrzymania umiejętności klinicznych, muszą rozpoznać, dlaczego nie był on używany jako kryterium wstępnej certyfikacji specjalnej. Powodem jest oczywiście to, że CME sam, bez jakiegoś testu, nie może w ogóle zapewnić kompetencji. Po zacytowaniu wielu wyzwań związanych z tworzeniem sensownego i wartościowego programu ponownej certyfikacji, dodał: Opracowanie akceptowalnej metody ponownej certyfikacji powinien być osiągalnym celem dla każdej specjalnej planszy, która zobowiązuje się do tego zadania. . . . ale dla profesji, która ma taką dumę z narzuconej sobie dyscypliny, całkowite porzucenie idei ponownej certyfikacji byłoby błędem 4.
Świat niewątpliwie się zmienił od 1979 roku, podobnie jak nasze myślenie o certyfikacji. W ABIM zmieniliśmy naszą strukturę organizacyjną i zmieniamy nasze relacje z praktykującymi lekarzami, aby dostosować się do tych zmian5. Dyskutujemy z 32 różnymi specjalistycznymi stowarzyszeniami, najlepszym sposobem na zaprojektowanie programu MOC, który jest odpowiedni i znaczący dla bardzo zróżnicowanej społeczności lekarzy. I wykorzystujemy nowe narzędzia – na przykład, poprzez crowdsourcingowe decyzje o tym, jakie wiedza powinni posiadać certyfikowani lekarze. Wysyłając do kolegów z każdej dyscypliny wiedzę, która jest najważniejsza, a także wiedzę, z której korzystają najczęściej i łącząc odpowiedzi z krajowymi danymi na temat rozpowszechnienia choroby, jesteśmy w stanie udoskonalić oceny, koncentrując się na obszarach, które są najbardziej istotne dla praktyki.
Uznając, że lekarze wykorzystują różnorodne zasoby, aby pozostać na bieżąco, ABIM nawiązało współpracę z Radą Akredytacyjną ds. Kontynuowania Edukacji Medycznej, aby stworzyć standardy, dzięki którym wiele innych ofert CME może również przyznać kredyt MOC i usprawnić proces, dzięki któremu lekarze mogą twierdzić, że kredyt. Od połowy listopada zarejestrowano ponad 4 651 działań dzięki 45 200 poszczególnym lekarzom, którzy zdobyli łącznie 2,02 miliona punktów MOC.
W porozumieniu z praktykującymi lekarzami opracowaliśmy nowy format zgłaszania wyników egzaminów certyfikacyjnych, który zapewnia bardziej szczegółowe informacje zwrotne, zwiększając wartość oceny prowadzącej do dalszej nauki. Prowadzimy także badanie wpływu udostępnienia zasobów elektronicznych podczas naszych ocen.
Być może najbardziej dramatyczną zmianą, jaką ABIM planuje, jest stworzenie nowej ścieżki utrzymania, dzięki której większość certyfikowanych lekarzy będzie w stanie zademonstrować ciągłe utrzymanie wiedzy bez konieczności przechodzenia do egzaminu długotrwałego co 10 lat
[więcej w: zwężenie odźwiernika, diason łódź, medicus turek ]

Tags: , ,

No Responses to “Świadomość tego, czego nie wiemy – poprawa utrzymania certyfikacji ad”

 1. Bianka Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ortodonta Warszawa[...]

 2. Screwtape Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 3. Luiza Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do drzwi mroźnicze[...]

 4. Nicola Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

Powiązane tematy z artykułem: diason łódź medicus turek zwężenie odźwiernika