Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Sterowanie robotyczną nogą z dekodowaniem EMG w trybie amputacji z transferami nerwów AD 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 13th, 2018

W trybie bez obciążenia mógł niezawodnie kontrolować oba stawy, co jest przydatne do zmiany położenia protezy w celu zwiększenia komfortu, ubierania się i przygotowania do przenoszenia do lub z krzeseł lub pojazdów. Uzyskanie wiarygodnych informacji sterujących EMG jest trudne, ponieważ sygnały EMG na powierzchni są bardziej zmienne i głośniejsze niż dane z czujników mechanicznych. Niektóre kanały EMG, takie jak te z rectus femoris, zostały zanieczyszczone przez znaczny artefakt ruchu przy styku pięty, powodując hałas o dużej amplitudzie na początku każdego kroku. W celu złagodzenia tego hałasu można zastosować techniki filtrowania w czasie rzeczywistym; ponieważ była to stała część wzorców EMG podczas prób, nie wpłynęła negatywnie na dokładność systemu. Ogólne wzorce aktywności EMG dla każdego trybu ambition były różne, a niskie wskaźniki błędów klasyfikacyjnych wskazują, że wzory aktywności EMG były powtarzalne.
Chociaż niniejsze badanie określa możliwość zastosowania sygnałów EMG w celu poprawy kontroli robotycznych protez nóg, pozostaje kilka problemów związanych z wykonaniem systemu kontroli klinicznie. Po pierwsze, system opiera się na zapisie wysokiej jakości sygnałów EMG za pomocą elektrod, które muszą pozostać w pełnym kontakcie z pozostałą kończyną podczas chodzenia, nie powodując dyskomfortu dla użytkownika. Jest to trudne, ponieważ ruch pozostałej kończyny w stosunku do gniazda powoduje artefakt ruchu w sygnałach EMG i może powodować odbarwienia lub odleżyny w punktach kontaktowych elektrod po długim użytkowaniu. Po drugie, konieczne są ulepszenia algorytmów klasyfikacji rozpoznawania wzorców i mechanicznego systemu czujników. Ostatecznie, zrobotyzowana proteza musi być bardziej niezawodna, cichsza, mniejsza i lżejsza, aby zapewnić większą liczbę osób po amputacji.
[hasła pokrewne: cysta naskórkowa, cysta naskórkowaia dziecięca, dentysta dla dzieci ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cysta naskórkowa dentysta dla dzieci przychodnia portowa rejestracja