Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Przełomowe dla kogo Globalna opieka diabetologiczna i sprawiedliwy projekt

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pani L. pokazała mi pusty pojemnik z paskami testowymi i pudełkiem z motylkami. Byli dla modelu glukometru, którego nigdy wcześniej nie widziałem, nazywanego FreeStyle. Wyjaśniła, że maszyna została jej przekazana kilka lat wcześniej przez studencką grupę filantropijną z Arkansas podczas misji medycznej w jej wiosce w Belize. Dostał także trzymiesięczny zapas drogich pasków testowych wymaganych przez maszynę, którą rozciągnęła przez prawie rok. Potem wybiegła i nie było już w Belize więcej pasków. To było 2 lata temu. Z wahaniem zgodziłem się przynieść jej więcej pasków, gdy następnym razem wróciłem ze Stanów Zjednoczonych. Były niedostępne w CVS, ale znalazłem trochę w Walgreens. Za 70 USD wydawały się za drogie i zupełnie niewystarczające – tylko 30-dniowa dostawa. Ale ten dylemat okazał się nie na miejscu: Pani L. miała FreeStyle Lite, a nie oryginalny FreeStyle, więc po powrocie z podróży w dół po zakurzonych drogach w pożyczonej ciężarówce, odkryliśmy, że paski nie . t pracować na jej komputerze.
Testowanie pasków dla różnych modeli Glucometer. Trudno byłoby przecenić wielkość takich problemów w globalnej opiece diabetologicznej. Jako antropolog medyczny widziałem dziesiątki, jeśli nie setki, uśpionych lub uszkodzonych glukometrów podczas moich badań w Belize i innych miejscach. Takie mierniki wymagają pasków zaprojektowanych specjalnie nie tylko dla odpowiedniej marki, ale dla konkretnego modelu – więc użytkownicy muszą zwracać baczną uwagę nie tylko na to, który producent wyprodukował swoje urządzenie, ale także na każdą mikro-specyfikację (patrz zdjęcie). Czy twój glukometr to AccuCheck Aviva, AccuCheck Nano lub AccuCheck Compact. Compact czy Compact Plus. Zarządzanie bałaganiarskimi zbiorami lancetów, płynów kalibracyjnych i specjalistycznych baterii litowych często staje się sprawą rodzinną. Niekończący się strumień marek i modeli może być trudny do śledzenia nawet dla dobrze ubezpieczonych pacjentów przytłoczonych w przejściach amerykańskich aptek – nie mówiąc już o ludziach próbujących utrzymać glukometry działające w odległych wioskach wiejskich.
Producenci twierdzą, że cechy tych modeli zapewniają użyteczne innowacje i zaktualizowane opcje dla użytkowników oraz że ich produkty są wytwarzane z drogich materiałów (obecnie obejmują one złoto jako wewnętrzny składnik wielu pasków testowych). Chociaż niektóre z tych funkcji mają poprawioną dokładność, inne stanowią estetyczne ulepszenia lub luksusowe dzwonki i gwizdki.
Pod wieloma względami ta historia jest podobna do insuliny, dla której firmy farmaceutyczne kontynuują rozwój jednej małej innowacji za drugą1. Każda ulepszona formuła jest prawdopodobnie lepsza niż jej poprzedniczka, ale te przełomowe odkrycia doprowadziły również do odnowienia patentów i utrzymujących się wysokich cen za prawie 95-letni lek (a nawet najbardziej podstawowe formy insuliny pozostają zaskakująco drogie w znacznej części świata) .2 Choć możliwe, że nie jest to celowe, można wyraźnie przewidzieć wpływ takich procesów na dostęp dla biednych pacjentów.
Rosnąca globalna epidemia cukrzycy wymaga ponownego rozważenia tych długotrwałych problemów. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że około 80% osób chorych na cukrzycę żyje w krajach o niskim lub średnim dochodzie, a stopy procentowe szybko rosną wśród najuboższych populacji świata.3 Miałam trudności ze zrozumieniem szacunków IDF, że cukrzyca teraz zabija dwa razy wielu ludzi jako HIV-AIDS każdego roku, dopóki nie zacząłem dostrzegać, jak wielu pacjentów z cukrzycą wciąż ma problemy z uzyskaniem stałej podaży insuliny, nie mówiąc już o utrzymaniu glukometru, aby bezpiecznie monitorować optymalne dawki.
Dyskusje na temat sprawiedliwości społecznej w globalnym zdrowiu często zaczynają się od pytań dotyczących dostawy i dystrybucji
[patrz też: malvita grodzisk, squamax krem, letrox 50 cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Przełomowe dla kogo Globalna opieka diabetologiczna i sprawiedliwy projekt”

  1. Suicide Jockey Says:

    Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

  2. Leo Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do logopedia[...]

  3. Gas Man Says:

    Droga Pani, do inhalatora stosuje się sól fizjologiczną

Powiązane tematy z artykułem: letrox 50 cena malvita grodzisk squamax krem