Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Przełomowe dla kogo Globalna opieka diabetologiczna i sprawiedliwy projekt cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Istnieje stały napływ nagłówków: obietnica bionicznej trzustki i badania poziomu glukozy w ślinie; wieść o przeszczepach wysepek; niesamowita różnorodność gadżetów monitorujących wymyślona i udoskonalona. Zawsze mam mieszane emocje, gdy spotykam się z takimi wiadomościami: to imponujące, że taka pomysłowość może przyczynić się do utrzymania godnego życia pomimo przewlekłego stanu, ale jest to niepokojące, kiedy nowoczesne urządzenia wydają się być zabawnymi zabawkami w świecie, w którym jest tak wielu ludzi chorych na cukrzycę. walczyć o uzyskanie prawie stuletniego leku na ratowanie życia i podstawowy dostęp do od dziesięcioleci narzędzi monitorujących. Historie takie jak uzasadnienie pani L. burzą mózgi na temat uważnego projektowania i stawiają pytania o to, jakie normy są przyjmowane za pewnik. Co to jest najlepsza opieka dla kogo. Z czyjej perspektywy oceniamy, czym jest lepsza technologia. Ważna praca organizacji takich jak Belize Diabetes Association wykorzystuje międzynarodowe sieci do cyrkulacji glukometrów do pacjentów, ale obecne normy czarnej skrzynki sprawiają, że taka zorientowana na dostarczanie współpraca jest niepotrzebnie kosztowna i podatna na awarie.
Wielu pacjentów i lekarzy kontrolujących poziom glukozy we krwi potrzebuje standardowych, łatwo konserwowanych części, które działają na różnych platformach. Być może odpowiedzą na to pionierskie firmy. Tymczasem niektóre istotne projekty nabierają rozpędu: zespół José Gómez-Márquez z MIT s Little Devices Lab ma na celu stworzenie wysokiej jakości glukometru, którego otwarty projekt zostanie opublikowany online, tak aby krajowe laboratoria mogły go wyprodukować w przystępnej cenie, a Achira Labs w Indiach pracują nad stworzeniem tanich tkaninowych pasków testowych, które wyczuwają glukozę za pomocą nici jedwabnych powlekanych enzymem, które przewodzą sygnały elektrochemiczne i nie wymagają wcale maszyny.
Chociaż niektórzy ludzie martwią się, że projektowanie narzędzi z realiami niedoboru w umyśle może przyczynić się do stworzenia dwuwarstwowego systemu opieki zdrowotnej, w tym przypadku widzę go zamiast angażowania się w walkę z niesprawiedliwym systemem, który już istnieje. Globalna śmiertelność związana z cukrzycą ujawnia, że ciągły model projektowania technologii i rozwoju sprzętu zawodzi duże części świata.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z programu antropologii, Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, MA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Greene JA, Riggs KR. Dlaczego nie ma generycznej insuliny. Historyczne źródła współczesnego problemu. N Engl J Med 2015; 372: 1171-1175
Full Text Web of Science Medline
2. Beran D, Ewen M, Laing R. Ograniczenia i wyzwania w dostępie do insuliny: perspektywa globalna. Lancet Diabetes Endocrinol 2016; 4: 275-285
Crossref Medline
3. Bukhman G, Bavuma C, Gishoma C, i in. Endemiczna cukrzyca u najbiedniejszych ludzi na świecie. Lancet Diabetes Endocrinol 2015; 3: 402-403
Crossref Medline
4. Mol A. Życie z cukrzycą: opieka poza wyborem i kontrola Lancet 2009; 373: 1756-1757
Crossref Web of Science Medline
5. Benjamin R. Od ławki parkowej do stołu laboratoryjnego: jaką przyszłość projektujemy. Princeton, NJ: Uniwersytet Princeton, 2015 (wideo) (http://www.princeton.edu/research/news/faculty-profiles/a/.id=14608).

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: usg brzucha kraków, dermatolog po angielsku, nadczynność tarczycy u mężczyzn ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog po angielsku nadczynność tarczycy u mężczyzn usg brzucha kraków