Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Przełomowe dla kogo Globalna opieka diabetologiczna i sprawiedliwy projekt ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Projekty takie jak w grupie Arkansas, które dały Pani L. jej licznik są coraz bardziej powszechne, a wielu producentów ustanowiło również programy filantropijne, przekazując glukometry pacjentom, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. Takie programy zapewniają wyspy pomocy. Jednak nawet najlepsze programy zorientowane na dystrybucję w niewielkim stopniu zmieniają nierówności projektowe, które utrzymują globalny system, w którym wyjątkowo dopasowane paski i zastrzeżone mierniki wymagają zniechęcających osiągnięć międzynarodowej koordynacji i pozostawiają wielu pacjentów i systemom zdrowotnym przeszkadzających lub niezdolnych do uzyskania lub zapewnienia tego podstawowego opieka. Spotkałem pacjentów takich jak pani D., którzy uciekali się do monitorowania poziomu glukozy poprzez posmakowanie jej moczu; lub pan J., który zmarł w wieku 22 lat na skutek powikłań cukrzycy krótko po tym, jak ciotka zastawiła jego glukometr, aby kupić artykuły spożywcze dla rodziny. Poznałem opiekunów, takich jak pielęgniarka S., która wolała nie przepisywać insuliny pacjentom z obszarów wiejskich z cukrzycą typu 2, widząc kilka z nich oddolnych w śmiertelne śpiączki, gdy nie byli w stanie ocenić ich dawki (szczególny uboższe rodziny, które muszą czasem wybierać między insuliną a jedzeniem, a głód może powodować, że dzienny poziom glukozy we krwi jest mniej przewidywalny).
Obserwowałem, jak poważnie pacjenci i opiekunowie wydawali się próbować – angażując się w majsterkowanie potrzebne do znalezienia znośnych schematów leczenia cukrzycy.4 A jednak wielokrotnie uderzało mnie, jak bardzo relacje lekarz-pacjent ukształtowały się gdzieś daleko poza klinikami, w których te miały miejsce spotkania, w odległych laboratoriach i fabrykach.
Co by było myśleć o takim majsterkowaniu na poziomie sprawiedliwego projektowania – projektowanie technologii w celu zmaksymalizowania niezawodnego dostępu dla większości ludzi, którzy potrzebują ich do przetrwania. Naukowcy zajmujący się nauką, technologią i społeczeństwem twierdzą, że musimy zwracać większą uwagę na to, co Ruha Benjamin nazywa dyskryminującym projektem wbudowanym w nasze technologie zdrowotne. (Podobnie jak wiele form dyskryminacji, normy społeczne, które wykluczają niektóre społeczeństwa z dostępu, mogą wywoływać niepokojące efekty, nie będąc świadomie niesprawiedliwym.) Opieka nad cukrzycą jest ważnym studium przypadku w debatach na temat postępów technologicznych w obliczu różnic w opiece zdrowotnej. Rosnąca epidemia utrudnia ignorowanie niewygodnej prawdy, że globalny dostęp do wieloletnich standardów podstawowej opieki nad leczeniem cukrzycy pozostaje nierównomiernie kruchy, a czasem niewystarczający, aby zagrozić życiu wielu pacjentom – nie tylko pomimo postępów w technologii cukrzycy , ale przynajmniej częściowo z ich powodu.
Jak wpłynęłoby to na jakość świadczenia opieki, gdyby w myśl tych globalnych kontekstów zaprojektowano więcej technologii diabetologicznych. Takie pytania wymagają ciągłej publicznej dyskusji i wspólnego przemyślenia innowacji poza nieznacznymi ulepszeniami istniejących technologii. W jaki sposób możemy zapewnić korzyści, takie jak stałe zobowiązania do dostępności przystępnych cenowo leków generycznych, produkty pomiarowe z przezroczysto zaprojektowanymi lub wymiennymi częściami lub inne standardowe metody zarządzania poziomem glukozy we krwi zaprojektowane tak, aby były funkcjonalne i możliwe do naprawy w częściach świata, w których większość osób z cukrzycą faktycznie dzisiaj na żywo.
Te pytania są zawsze w mojej głowie, gdy czytam o przełomowych badaniach cukrzycy
[hasła pokrewne: jak odtłuścić wątrobę, letrox 50 cena, ludowa nazwa bzu dzikiego ]

Tags: , ,

No Responses to “Przełomowe dla kogo Globalna opieka diabetologiczna i sprawiedliwy projekt ad”

  1. Ludwik Says:

    boję, że jak taki włókniak jednak może być niebezpieczny

  2. Marcin Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zęby[...]

  3. Józef Says:

    wlasnie z jelita grubego sie wchłaniają

Powiązane tematy z artykułem: jak odtłuścić wątrobę letrox 50 cena ludowa nazwa bzu dzikiego