Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Past as as Prolog – Presidential Politics and Health Policy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wszystkie kampanie prezydenckie są wyjątkowe, a obecny, jak mógłby powiedzieć George Orwell, wydaje się bardziej wyjątkowy niż większość. Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, istnieje ciągłość między konkursem prezydenckim w 2016 r. A wcześniejszymi wyborami, odzwierciedlającymi głębokie siły polityczne i historyczne doświadczenia związane z polityką i polityką opieki zdrowotnej. W rzeczywistości ciągłość na stanowiskach opieki zdrowotnej obecnych kandydatów jest równie godna uwagi, jak wszelkie zmiany w poprzednich konkursach. Od czasu, gdy Harry Truman po raz pierwszy opowiadał się za powszechnym krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym podczas kampanii w 1948 r., Demokratyczni kandydaci na prezydenta generalnie poparli rozszerzenie zakresu nieubezpieczonych przez rządowe finansowanie i regulacje. Stanowisko to odzwierciedlało interesy ich bazy politycznej: niższe dochody, silniej mniejszość i częściej nieubezpieczone.
Republikanie często sprzeciwiają się rozszerzeniu zasięgu. Po naciśnięciu, aby przedstawić alternatywy, zaproponowali skromniejsze programy, które opierają się na rozwiązaniach z sektora prywatnego. Stanowiska te odzwierciedlają interesy republikańskiej bazy politycznej: są bardziej zamożne, mniej prawdopodobne, że są mniejszościami, bardziej prawdopodobne, że są ubezpieczone i nie ufają rządowi.
Dynamika ta rozgrywa się po raz kolejny. Hillary Clinton popiera ustawę o przystępnej cenie (ACA) i proponuje zwiększenie jej rezerwy na pokrycie kosztów. Według niedawnej analizy RAND Corporation, jej plany zwiększyłyby liczbę ubezpieczonych Amerykanów nawet o 9,6 miliona osób (http://www.commonwealthfund.org/publications/other/2016/sep/2016-candidates-health-posals) . Donald Trump obiecuje uchylić ACA i zastąpić go programami, które według analizy RAND będą obejmować aż 15,6 miliona osób i będą w większym stopniu opierać się na mechanizmach rynkowych.
Ale kolejny element ciągłości z przeszłością leży, być może paradoksalnie, w ewolucji stanowisk kandydatów w czasie. Ta ewolucja była bardziej widoczna wśród demokratów niż wśród republikanów, po części dlatego, że demokraci są bardziej aktywni w kwestiach zdrowotnych. Clinton, który może stać się jedyną osobą, która dąży do przeprowadzenia reformy służby zdrowia w dwóch administracjach oddalonych o ćwierć wieku, jest uosobieniem tej zmiany.
Truman ustanowił ten model, prowadząc kampanię jako pełnoprawny, bezkompromisowy rzecznik kompleksowego, administrowanego przez rząd ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich Amerykanów – bardzo dużo w obozie dla samotnych klientów Berniego Sandersa. Kiedy obietnica wyborcza spotkała się z rzeczywistością kongresową, Truman jednak niechętnie wycofał się, wspierając rządowy program opieki zdrowotnej tylko dla osób starszych1. Mimo to Demokraci pozostali zaangażowani w powszechną opiekę zdrowotną dla jednego płatnika. Wielu z nich postrzegało uchwalenie Medicare w 1965 r. Pod kierownictwem prezydenta Lyndona Johnsona jako pierwszy przystanek na drodze do stworzenia systemu ubezpieczeń zdrowotnych dla wszystkich osób.
Rzecznictwo jednoosobowe niewiele pomogło demokratom w następnych sześciu prezydenckich konkursach, kiedy republikanie okupowali Biały Dom dla wszystkich, z wyjątkiem kłopotliwych 4 lat Jimmy ego Cartera. To doświadczenie pomogło w decyzji Billa Clintona o odejściu z demokratycznej ortodoksji służby zdrowia w jego misji prezydenckiej w 1992 roku
[więcej w: multimed bieruń, zwężenie odźwiernika, letrox 50 cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Past as as Prolog – Presidential Politics and Health Policy”

 1. Shooter Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 2. Electric Player Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: loża laminarna[...]

 3. Jokers Grin Says:

  lekarze nie chcą dawać skierowania na badania i do specjalistów

 4. Rooster Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do emg warszawa[...]

 5. Kill Switch Says:

  Też słyszałam bardzo dobre opinie o rehabilitacji

 6. Tacklebox Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Oprogramowanie dla stomatologii[...]

 7. Olivier Says:

  wlasnie z jelita grubego sie wchłaniają

Powiązane tematy z artykułem: letrox 50 cena multimed bieruń zwężenie odźwiernika