Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Oznaczanie ilosciowe albumin i globulin

Posted in Uncategorized  by admin
September 24th, 2018

Oznaczanie ilościowe albumin i globulin Oznaczanie białek strącalnych nadmiarem kwasu octowego na zimno Wykonanie próby. z kwasem octowym nie wyma- ga opisu. Chodzi jedynie o źródła pomyłek. Dla ich uniknięcia należy: l) mocz silnie rozcieńczać, gdyż kwas octowy, dodany do moczu bar- dzo kwaśnego, strąca w moczu wysyconym także kwas moczowy i moczany; jeżeli zaś mocz jest mało rozcieńczony, to sole mogą zatrzymać w roztworze poszukiwane białka; 2) kwas octowy dodać w nadmiarze, do wyraźnego odczynu kwaś- nego, by rozpuścić globuliny, które strącają się w rozcieńczonych roztworach soli kuchennej po dodaniu niewielkiej ilości kwasu octowego; , 3) wykonać próbę kontrolną z kwasem solnym, ponieważ kwas octowy strąca także kwas moczowy i kwasy żywicowate: kwas solny strąca kwas moczowy i kwasy żywicowate, nie strąca natomiast omawia- nych białek nawet po dodaniu w nadmiarze. W próbie Hellera białka, strącalne na zimno nadmiarem kwasu octowego, wywołują białawy pierścień. Znajduje się on o 1/2-1 cm wyżej granicy warstwy moczu i kwasu azotowego (pierścień białkowy – na granicy). Dla uniknięcia strątu kwasu moczowego należy próbę wyko- nać także z moczem rozcieńczonym 2-3-krotnie: w tych warunkach pier- ścień, zależny od omawianych białek, jest nieraz wyraźniejszy niż gdy mocz nie jest rozcieńczony. Inne próby na białko wypadają także dodatnio z biał- kami strącalnymi na zimno przez kwas octowy, gdy one są w ilości zwiększonej.
WYKRYWANIE WŁÓKNIKA Włóknik spotyka się w moczu w, postaci skrzepu. Skrzep bada się che- micznie i drobnowidowo. Włóknik nie rozpuszcza się w wodzie, w roztworach solnych, w sła- bych kwasach i alkaliach na zimno, natomiast rozpuszcza się w rozcień- czonych kwasach i alkaliach podczas ogrzewania. Toteż do badania chemicznego odsączkowany skrzep opłukuje się wodą dopóty, dopóki próby białka w opłuczynach nie przestaną wypadać dodatnio, następnie skrzep rozpuszcza sig w 0,5% kwasie solnym lub w 10/0 roztworze dwu- węglanu .sodu w ciepłocie wrzenia, roztwór ochładza i wykonuje w nim próby białka. Drobnowidowo włóknik łatwo rozpoznać po jego znamiennej budowie włóknistej. [podobne: czepota puszysta, endometrioza w bliźnie po cesarce operacja, medycyna estetyczna ursynów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: czepota puszysta endometrioza w bliźnie po cesarce operacja medycyna estetyczna ursynów