Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Oncofetal Gene SALL4 w agresywnym raku wątrobowokomórkowym AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Wszystkie wartości znormalizowano względem ACTB i wykreślono w odniesieniu do ekspresji linii komórkowej THLE-2. Aby przetestować naszą hipotezę, że SALL4 jest ponownie wyrażana w podtypie raka wątrobowokomórkowego, zbadaliśmy ekspresję SALL4 w próbkach wątroby od pacjentów zi bez raków wątrobowokomórkowych. Za pomocą analizy immunohistochemicznej wykryliśmy ekspresję SALL4 w próbkach wątroby płodowej, ale nie w próbkach wątroby dorosłych (ryc. 1A).
Następnie zbadaliśmy poziom ekspresji SALL4 u pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym. Skonstruowaliśmy panel mikromacierzy tkankowej składający się z 179 chirurgicznie wyciętych próbek pierwotnych raków wątrobowokomórkowych i dopasowanych, zarchiwizowanych, nienowotworowych próbek wątroby pobranych od National University Hospital w Singapurze. Pacjenci w kohorcie Singapuru mieli około 56 lat, 81% stanowili mężczyźni, a 87,3% miało guzy stopnia I lub II. Szczegółowa charakterystyka demograficzna i kliniczno-patologiczna tych pacjentów została opisana w Tabeli S1 Dodatku Uzupełniającego, dostępnej wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Za pomocą analizy immunohistochemicznej zaobserwowaliśmy zróżnicowaną ekspresję SALL4 w dopasowanych próbkach tkankowych, z większą liczbą komórek eksprymujących SALL4 w próbkach z rakiem wątrobowokomórkowym niż w dopasowanych próbach nienowotworowych (P <0,001) (Figura 1B). Dane z analizy immunohistochemicznej wykazały dodatnią SALL4 w 55,6% (95 z 171) badanych próbek raka wątroby, chociaż na różnych poziomach ekspresji (Tabela
Następnie potwierdzono zwiększenie regulacji SALL4 za pomocą analizy mikromacierzy z ekspresją genu w różnych niezależnych grupach próbek pierwotnego raka wątrobowokomórkowego. W grupie 228 dopasowanych nowotworowych i nienowotworowych próbek wątroby uzyskanych od pacjentów w Hongkongu wykryliśmy różnicową ekspresję SALL4 (P <0,001) (Figura 1C), która była podobna do wzoru ekspresji obserwowanego w próbkach Singapuru. Tabela S3 w dodatkowym dodatku zawiera wykaz cech demograficznych i kliniczno-patologicznych pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym w kohorcie z Hongkongu. Ponadto zebraliśmy różne globalne dane na temat ekspresji genów z publicznych baz danych i zaobserwowaliśmy różnicową ekspresję SALL4 w wątrobowokomórkowych rakach i nienowotworowych tkankach wątroby (P = 0,003) (ryc. 1D). Z tych sporej niezależnej grupy dorosłych próbek wątroby potwierdziliśmy, że SALL4 był podniesiony w podgrupie próbek z rakiem wątrobowokomórkowym, ale pozostawał wyciszony w dopasowanych nienowotworowych próbkach.
Analiza endogennej ekspresji SALL4 na panelu 10 ludzkich linii komórek raka wątrobowokomórkowego za pomocą ilościowego testu reakcji łańcuchowej polimerazy wykazała ekspresję SALL4 na różnych poziomach, odzwierciedlając wzór ekspresji obserwowany w opisanych powyżej tkankach raka wątrobowokomórkowego (fig. 1E)
[przypisy: cysta naskórkowa, cysta naskórkowa poznań, opinie na temat leku contix ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cysta naskórkowa opinie na temat leku contix usg brzucha kraków