Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Ograniczanie kosztów i Koordynacja opieki

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nikt nie lubi odpadów ani fragmentacji. Dowody, że oba są cechą charakterystyczną amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej, podsyciły debatę nad tym, jak przeprojektować systemy płatności i dostaw, by wykorzenić nieefektywność. W obliczu szerszych imperatywów ograniczania kosztów i poprawy jakości narracja wyłoniła się z debaty, która obecnie dominuje w polityce: koordynacja opieki nie tylko poprawia wyniki, ale także obniża koszty. Choć atrakcyjne, to nie jest oparte na dowodach. Badania programów lub modeli ćwiczeniowych opracowanych w celu poprawy koordynacji i zarządzania opieką nad pacjentami z wieloma chorobami i wieloma dostawcami wykazały minimalne, jeśli w ogóle, stałe oszczędności.1 Istnieje kilka przyczyn tego braku oszczędności. Po pierwsze, wysiłki mające na celu koordynację opieki i poprawę wyników pacjentów odpowiednio obejmują interwencje mające na celu poprawienie niedostatecznego wykorzystania i zapewnienie szybkiego dostępu do opieki. W odosobnieniu wysiłki te mają tendencję do zwiększania korzystania z opieki, co najmniej częściowo negując wszelkie ograniczenia możliwej do uniknięcia lub niepotrzebnej opieki wynikającej z koordynacji.
Po drugie, liczba potrzebna do leczenia jest większa niż jeden: w przypadku każdego kosztownego powikłania, które zostało uniemożliwione na pacjenta w ciągu roku, program koordynacji opieki musi zarządzać opieką dla wielu pacjentów, nawet jeśli selektywnie jest skierowany do pacjentów wysokiego ryzyka. Po trzecie, koordynacja opieki jest kosztowna. Nawet jeśli program koordynacji zmniejsza wydatki na niepotrzebną lub możliwą do uniknięcia opiekę, koszty technologii informacyjnej, personelu i innych zasobów częściowo rekompensują lub przekraczają te redukcje. Tak więc nagła redukcja hospitalizacji i readmisji stanowi kompensatę kosztów koordynacji opieki, a nie oszczędności netto.
Niemniej jednak koordynacja opieki jest powszechnie uważana za wiodącą strategię osiągania oszczędności w ramach nowych modeli płatności, takich jak organizacja odpowiedzialna za opiekę Medicare (ACO) i programy płatności pakietowych. Na przykład, chociaż takie modele płatności oferują zachęty do ograniczania wydatków za pomocą dowolnego mechanizmu, Centra Medicare i Medicaid Services określa je w kategoriach skupionych prawie wyłącznie na koordynacji opieki.2
Projektowanie i wdrażanie programów koordynacji opieki może niewątpliwie ulec poprawie, a dobre programy mogą się załamać nawet finansowo. Wygląda na to, że takie programy nie są jasne, ponieważ definicja koordynacji opieki została zmącona retoryką, która wyprzedziła dowody. Zazwyczaj koordynacja opieki jest zdefiniowana jako zestaw działań skoncentrowanych na pacjencie w celu zintegrowania opieki w ramach usług, specjalności lub ustawień, z podłużnymi inwestycjami specyficznymi dla pacjenta w celu zachęcenia do zaangażowania się w plan leczenia. Chociaż takie wysiłki mogłyby w wiarygodny sposób zapobiec powtórnym testom, błędom medycznym i negatywnym konsekwencjom skalistych przejść lub źle zarządzanej choroby przewlekłej, wysiłki koordynacyjne nie mogą przecinać się z głównymi przyczynami nieostrożnej opieki.
Bardziej bezpośrednie, mniej kosztowne strategie ograniczania nadużywania zamiast tego skupiałyby się na tym, by dostawcy mieli mniej. Ograniczenie świadczenia usług o niskiej wartości, takich jak obrazowanie w przypadku bólu krzyża, zazwyczaj nie wymaga koordynacji opieki ani modyfikacji zachowania pacjenta. Świadoma koordynacja opieki może potencjalnie zwiększyć wysiłki mające na celu zachęcanie do podejmowania decyzji opartych na dowodach – na przykład poprzez ostrzeganie głównych dostawców usług medycznych, gdy pacjentom oferowane są nieefektywne procedury, ale dobrze skoordynowana opieka może być nadal marnotrawstwem.
Dlaczego zatem pojęcia takie jak efektywność, wartość i zginanie krzywej kosztów stają się niemal nieodłączne od koordynacji opieki w języku potocznym Stanów Zjednoczonych.
[hasła pokrewne: acard ełk, pabian med pabianice, ortodoncja Kraków, pabian med pabianice ]

Tags: , ,

No Responses to “Ograniczanie kosztów i Koordynacja opieki”

  1. Mr. Thanksgiving Says:

    Oczywiście poszłam po drugą opinię, żeby potwierdzić pierwszą

  2. Alexander Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ortodonta Warszawa[...]

  3. Jeremi Says:

    przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

Powiązane tematy z artykułem: acard ełk pabian med pabianice strzykawka żaneta