Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Kryształy

Posted in Uncategorized  by admin
September 18th, 2019

Kryształy nie rozpuszczają się w wodzie. Preparat dobrze przechowuje się w glicerynie oraz w balsamie kanadyjskim. Próba heminowa jest ścisła i pewna. Jest ona wskazana zwłaszcza wtedy, .gdy nie można wykonać badania widmowego wskutek znacznego zmętnienia moczu, wywołanego przez bakterie. Próba benzynydowa. Sporządza się ex tempore wysycony roztwór benzydyny w stężonym kwasie octowym, a to dodając do 3 mI kwasu benzydynę do zupełnego jej rozpuszczenia się 10-12 kropli tego roztworu dodaje się do 2-3 ml 30% wody utlenionej i do otrzymanej mieszaniny dodaje się mocz. Jeżeli mocz zawiera krew, to na granicy warstwy moczu i odczynnika powstaje po 1/4-lIz minutach zielone zabarwienie przechodzące w niebieskie, zależnie od ilości krwi. Jeżeli krwi w moczu niewiele, to zabarwienie szybko znika. W ogóle zaś zielonawo- niebieskie zabarwienie przechodzi po 15-25 minutach w ciemnoczerwono- fioletowe. Próba benzydyn owa wykrywa krew nawet w rozcieńczeniu krwi 1 : 500.000. Badani widmowe. W przypadkach obfitych i świeżych krwotoków w narządzie moczowym zawiera mocz przeważnie hemoglobinę utlenioną, tzw. oksyhemoglobinę, w przypadkach zaś krwotoków nerkowych i w hemoglobinurii – przeważnie methemoglobinę rzadziej hemoglobinę. Mocz do badania widmowego musi być przejrzysty i niezbyt ciemny. W razie potrzeby rozcieńcza się go wodą przekroploną.
Postępowanie: probówkę z warstwą moczu grubości 1-2 cm ustawia się przed otworem spektroskopu tak, by promienie światła przechodziły przez mocz, i bada się widmo.
Oksyhemoglobina daje w widmie nawet w rozcieńczeniu 1: 1.000 dwie smugi pochłonne między liniami Frauenhofera D i E: ostro ograniczoną, wąską w żółtej części widma (przy linii D) i szerszą, lecz o granicach mniej ostrych w zielonej (bliżej linii E). Jeżeli do moczu dodać siarczku amonu (ammoniumsulfid), to widmo zmienili się na widmo hemoglobiny odtlenionej. Cechuje je jedna szeroka smuga pochłonna, znajdująca się mniej więcej między smugami oksyhemoglobinowymi. W widmie methemoglobinowym stwierdza się prócz smug hemoglobiny utlenionej jeszcze wyraźniejszą smugę pochłonną w czerwonej części widma (między C i D) i słabszą blisko linii F. [przypisy: dromader plewiska, mytnik tarnów, dentysta Białystok ]

Tags: , ,

No Responses to “Kryształy”

 1. Manimal Says:

  Article marked with the noticed of: pielęgnacja skóry[...]

 2. Papa Smurf Says:

  Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

 3. Kingfisher Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta bielsko[...]

 4. Ewa Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

Powiązane tematy z artykułem: dromader plewiska malvita grodzisk mytnik tarnów