Stomatolog Warszawa
Stomatologia oraz dbanie o zdrowie zebow

Kłopoty z wymianą – Czy Stany Zjednoczone miliardują ubezpieczycieli

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kolejna bolesna walka wybuchła nad reformą służby zdrowia. 9 września 2016 r. Administracja Obamy zaproponowała rozpoczęcie negocjacji ugodowych z ubezpieczycielami zdrowotnymi, którzy pozywali Stany Zjednoczone w celu odzyskania miliardów dolarów, które według nich są należne. Reprezentanci Kongresu są zirytowani, wierząc, że każda osada nielegalnie zmarnuje pieniądze podatników w ostatnim wysiłku, by uratować Akt Przystępności Finansowej (ACA). Podobnie jak w przypadku wielu sporów dotyczących reformy systemu opieki zdrowotnej, spór partyzancki podniósł do publicznej wiadomości mało znane pytanie prawne. Niefortunnym wynikiem jest jednak to, że uważna analiza prawna może zgubić się w hałasie. Czy ubezpieczyciele są faktycznie uprawnieni do pieniędzy z korytarza ryzyka, które ich zdaniem są należne. Jeśli tak, czy administracja ma prawo do ich zapłaty. Tak się składa, że prawo oferuje dość jasne odpowiedzi na oba pytania.
Kiedy Kongres uchwalił ACA, obawiało się, że ubezpieczyciele mogą niechętnie uczestniczyć w wymianie ubezpieczeń zdrowotnych. Rynki były nowe i niesprawdzone; Modele aktuarialne, które dobrze działały w poprzedniej erze usług medycznych, byłyby bezużyteczne.
Aby zachęcić ubezpieczycieli do wymiany, Kongres stworzył tymczasowy program korytarza ryzyka. Przez 3 lata – od 2014 r. Do 2016 r. – Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) pokrywałby część strat dla ubezpieczycieli, których plany były gorsze, niż się spodziewali. Ubezpieczyciele, którzy byli szczególnie dochodowi ze swojej strony, musieliby zwrócić HHS część pieniędzy, które zarobili na giełdach.
Program korytarza ryzyka miał na celu ochronę ubezpieczycieli przed dużymi stratami. Ta koncepcja nie była nowatorska; program został zaprojektowany na podobnej zasadzie w części D Medicare, która wykorzystała również korytarze ryzyka, aby zachęcić niechętnych prywatnych ubezpieczycieli do udziału w nowo utworzonym rynku ubezpieczeniowym. Podobnie jak w przypadku części D większa liczba uczestników oznaczałaby większą konkurencję, co obniżyłoby składki i uczyniłoby ubezpieczenie zdrowotne bardziej dostępnym.
Kiedy ubezpieczyciele podpisali się, by sprzedawać plany zdrowotne na giełdach, robili to z nadzieją, że program korytarza ryzyka ograniczy ich straty w dół. Ale był nieprzewidywalny problem: ACA nie dopuściła żadnych pieniędzy na dokonywanie płatności w korytarzach ryzyka. W 2014 r. HHS może polegać na istniejących władzach, aby wydać te pieniądze z pieniędzy uzyskanych z opłacalnych planów zdrowotnych. Ale w roku 2015 i 2016 Kongres dokręcił śruby. W rachunkach zbiorczych obejmujących oba lata odmówiono środków w celu pełnego sfinansowania programu. Oznaczało to, że program korytarza ryzyka musiałby być neutralny dla budżetu: wypłaty nie mogły przekroczyć płatności w.
Wymóg ten okazał się złą wiadomością dla ubezpieczycieli zdrowotnych. Pod koniec 2015 r. HHS ogłosił, że w 2014 r. Ubezpieczyciele byli winni 2,87 mld dolarów w postaci korytarza ryzyka – około 400 USD za każdego zarejestrowanego podmiotu giełdowego. Wpłaty do programu wyniosły jednak zaledwie 362 miliony USD. W rezultacie HHS mógł zapłacić ubezpieczycielowi tylko 12,6% tego, co należało.
Niemożność dokonania pełnej zapłaty za korytarze ryzyka zniszczyła niektórych ubezpieczycieli. Szczególnie dotkliwe były nowe wspólne plany zdrowotne, które zostały ustanowione przy wsparciu hojnych pożyczek ACA
[więcej w: squamax krem, aggie81irl instagram, radirex opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Kłopoty z wymianą – Czy Stany Zjednoczone miliardują ubezpieczycieli”

 1. Gracjan Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dom opieki Kraków[...]

 2. Little General Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 3. Antonina Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: restauracja katowice[...]

 4. Feliks Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

 5. Łucja Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Icoone Wrocław[...]

 6. Melania Says:

  Różną zawartość witamin w suszonych i świeżych owocach

Powiązane tematy z artykułem: aggie81irl instagram radirex opinie squamax krem